Žiaci 3.B triedy sa zapojili do súťaže "Hovorme o jedle". V rámci blokového vyučovania sme danú tému zakomponovali do viacerých vyučovacích predmetov. Na hodinách slovenského jazyka sme diskutovali o tom, aký význam majú pre človeka ovocie a zelenina. Žiaci usporiadali slová podľa abecedy, rozdeľovali na jednoslabičné dvojslabičné a trojslabičné. Na hodinách matematiky nechýbali slovné úlohy o zbere ovocia a zeleniny v našich ovocných sadoch. V anglickom jazyku sme si zopakovali slovnú zásobu a základné komunikačné frázy. Na hodinách čítania sme sa rozprávali o našom regióne a o tom,aké ovocie a zelenina sú typické pre náš región. Žiaci vytvorili nádherné básne o rodnej obci Komjatice. Na výtvarnej výchove sa prejavili naši malí umelci a maľovali ovocie a zeleninu. Ranné kruhy boli zamerané na tvorivosť a spoluprácu, ktoré boli dôležité pri skupinovej práci. Na vyučovacích hodinách sme použili techniky formatívneho hodnotenia. Žiaci sa tešili na občerstvenie plné vitamínov, ktoré im zabezpečili rodičia a patrí im veľké poďakovanie, že sa zapojili do danej súťaže. Aktivity sa žiakom páčili a tešia sa na ďalšie zážitkové učenie.
Mgr. Jana Letková