Textová podstrana Vedomostné ostrovy Pôstna krabička pre Afriku Predvianočná Viedeň, december 2017 Strom roka Hovorme o jedle Majstrovstvá Slovenska mladých záchranárov CO Dejepisná súťaž, 2016/2017 Literárny rok v našej škole Prvoaprílové žartíky Príprava jednoduchého jedla na pracovnom vyučovaní Čitateľaká gramotnosť Oslobodenie obce, slávnostné zhromaždenie (2017) Fit park Dobrovoľní hasiči z Rastislavíc Do školy na bicykli - súťaž Najedz sa zdravo, súťaž Živá učebňa biológie - realizácia podujatia Aktivity v Živej učebni biológie dňa 14.9.2016 Súťaž pre projekt Exkurzia v Mochovciach Komjatický dobrý skutok Vianočné tvorivé dielne a prezentácia stredných škôl Omša za O.Cabana Súťaž Literárna exkurzia Hovorme o jedle Vyhodnotenie zberu papiera Do školy na bicykli Výtvarné súťaže Motýľ a V krajine remesiel Výchovný koncert Otvorená hodina z geografie Prváci na výlete Návšteva múzea v Šuranoch Súťaž CO Spomienkové podujatie k ukončeniu II. sv. vojny Vzdelávanie mladých záchranárov Knižnica v III.B Literárna súťaž Beseda s deviatakmi o II. svetovej vojne Textová podstrana Slávnostná omša za Ondreja Cabana Divadelné predstavenie Exkurzia v PD Komjatice Exkurzia piatakov v hvezdárni Jarný zber starého papiera Čitateľská olympiáda Valentínske pozdravy Správaj sa normálne Jubilejný rok Ľudovíta Štúra Šaliansky Maťko 2015 Výlet III.A Vráťme knihy do škôl - čitateľská súťaž Vianočné tvorivé dielne Americký lektor v našej škole Rómska farbička - súťaž Súťaž v recitácii povestí - triedne kolo v 3.B Z výtvarného života Výročie Nežnej revolúcie Školské podujatie k Pamätnému dňu Holokaustu Rozlúčka s p. učiteľom Hučekom Ľudské práva očami detí Vesmír očami detí - výtvarná súťaž Súťaž mladých záchranárov civilnej obrany Okresná súťaž mladých záchranárov Mladá autorka Jarné tvorivé dielne Detský čin roka Najlepšia protidrogová nástenka Deň otvorených a Vianočné tvorivé dielne Oslavy 40. výročia otvorenia novej základnej školy Súťaž Komjatice očami detí Výtvarná súťaž "Zvuky farieb" V krajine remesiel Exkurzia v Mojmírovskom kaštieli Európa v škole Krst knižky Stavanie snehuliakov Modrý kruh II.

Zaujímavé podujatia

Prvoaprílové žartíky

Prvý apríl je už síce za nami, ale apríl ešte neskončil. My učitelia sme sa tešili, že tohtoročný prvý apríl padol na sobotu, pretože žiaci vždy povymýšľajú kadejaké prekvapenia, čím sa pravdaže skracujú hodiny. Na druhej strane máme pochopenie pre trocha zábavy. 

Pani učiteľka Mgr. Terézia Martišová použila prvý apríl ako tému slohovej práce.  Dozvedela sa, čo všetko žiaci v tento deň povymýšľali. Obzvlášť ju zaujala práca Lei Kriškovej, žiačky 6.B triedy,  ktorá mala všetky atribúty, ktoré dobrý sloh má mať a navyše bola aj celkom vtipná. Pobavte sa s nami a prečítajte si jej slohovú prácu.

                                                                    Prvý apríl

                                                   (Rozprávanie s využitím priamej rečí)

     Mám rada aprílové žartíky. Každý rok rozmýšľam, ako by som niekoho nachytala. Tak to bolo aj teraz.

     Vyšla som z domu, keď sa nik nepozeral a zazvonila som. „Lejka, choď otvoriť!“ volala mama. A mňa nikde. Veď som bola vonku. Nakoniec mi na to prišli. Druhýkrát niečo jednoduchšie. Zobrala som mamin pohár, naliala vodu a pridala soľ. Keď má mama niečo v hrnčeku, vždy si odpije. A tak aj teraz. Keď šla okolo, napila sa. „Lea,“ kričala mama, „to si bola ty?“ A ja som sa len smiala a smiala. A posledný žartík som vyviedla bratovi. Dala som mu do obalu od cukríka mini paradajku. Brat sa spýtal:  „Čo to je?“ Povedala som mu, že výborný cukrík. Odbaľoval a ja som sa za dverami chichotala. Brat sa hneval, že sa dal nachytať.

Tak skončil tento prvoaprílový deň. Už sa teším, čo zas vyvediem nabudúce.

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Ondreja Cabana
    Námestie A. Cabana 36, 941 06 Komjatice
  • Základná škola: 035/ 6591 219, 0908 095 404 RŠ
    Materská škola: 0903 471 567
    MŠ elokované pracovisko 035/6570983
    Školská jedáleň: 035/6591201, 0911 182 806

Fotogaléria