Textová podstrana Vedomostné ostrovy Pôstna krabička pre Afriku Predvianočná Viedeň, december 2017 Strom roka Hovorme o jedle Majstrovstvá Slovenska mladých záchranárov CO Dejepisná súťaž, 2016/2017 Literárny rok v našej škole Prvoaprílové žartíky Príprava jednoduchého jedla na pracovnom vyučovaní Čitateľaká gramotnosť Oslobodenie obce, slávnostné zhromaždenie (2017) Fit park Dobrovoľní hasiči z Rastislavíc Do školy na bicykli - súťaž Najedz sa zdravo, súťaž Živá učebňa biológie - realizácia podujatia Aktivity v Živej učebni biológie dňa 14.9.2016 Súťaž pre projekt Exkurzia v Mochovciach Komjatický dobrý skutok Vianočné tvorivé dielne a prezentácia stredných škôl Omša za O.Cabana Súťaž Literárna exkurzia Hovorme o jedle Vyhodnotenie zberu papiera Do školy na bicykli Výtvarné súťaže Motýľ a V krajine remesiel Výchovný koncert Otvorená hodina z geografie Prváci na výlete Návšteva múzea v Šuranoch Súťaž CO Spomienkové podujatie k ukončeniu II. sv. vojny Vzdelávanie mladých záchranárov Knižnica v III.B Literárna súťaž Beseda s deviatakmi o II. svetovej vojne Textová podstrana Slávnostná omša za Ondreja Cabana Divadelné predstavenie Exkurzia v PD Komjatice Exkurzia piatakov v hvezdárni Jarný zber starého papiera Čitateľská olympiáda Valentínske pozdravy Správaj sa normálne Jubilejný rok Ľudovíta Štúra Šaliansky Maťko 2015 Výlet III.A Vráťme knihy do škôl - čitateľská súťaž Vianočné tvorivé dielne Americký lektor v našej škole Rómska farbička - súťaž Súťaž v recitácii povestí - triedne kolo v 3.B Z výtvarného života Výročie Nežnej revolúcie Školské podujatie k Pamätnému dňu Holokaustu Rozlúčka s p. učiteľom Hučekom Ľudské práva očami detí Vesmír očami detí - výtvarná súťaž Súťaž mladých záchranárov civilnej obrany Okresná súťaž mladých záchranárov Mladá autorka Jarné tvorivé dielne Detský čin roka Najlepšia protidrogová nástenka Deň otvorených a Vianočné tvorivé dielne Oslavy 40. výročia otvorenia novej základnej školy Súťaž Komjatice očami detí Výtvarná súťaž "Zvuky farieb" V krajine remesiel Exkurzia v Mojmírovskom kaštieli Európa v škole Krst knižky Stavanie snehuliakov Modrý kruh II.

Zaujímavé podujatia

Exkurzia v Mochovciach

Dňa 22. 3. 2016 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili exkurzie v Atómovej elektrárni v Mochovciach. Vydali sa na dobrodružnú cestu – odyseu energie. Preskúmali celú evolúciu energie od veľkého tresku až po blízku budúcnosť. Zistili, ako s energiou nakladal človek v minulosti a ako dnes. Prešli sme si 30 interaktívnymi sekciami, ktoré nám poskytli všetky potrebné informácie o rôznych energiách. O ich využití, o pozitívach i negatívach jednotlivých spôsobov výroby elektriny.

Napríklad:

Mapa závodov Slovenských elektrární a pôsobnosť energetickej Skupiny Enel vo svete

Termálne zrkadlo - Váš tepelný obraz v reálnom čase

Energorace - Zahrejte sa na neuveriteľných pretekoch na interaktívnej podlahe

Rozhovory o energii - Spýtajte sa známych osobností, čo si myslia o...

Odysea energie - 3D kino – od Veľkého tresku až po blízku budúcnosť

Stroj času - Ako najväčšie objavy ovplyvnili populačnú explóziu

Zdroje energie - O premene prírodných zdrojov na elektrinu

Watty a viac - Vyskúšaj si aké ťažké je nabiť mobilný telefón

Mapa energie - Všetky energetické údaje na jednej mape

Klady a zápory - Každý zdroj má svoje pre a proti

Energetický mix - Každá krajina má energetický mix podľa dostupnosti zdrojov

Selfie - Urob si fotku s virtuálnym pozadím z vnútra atómovej elektrárne a stiahni si ju z fotokútika na Energoland.sk

Dispečing - Zahraj sa na dispečera energetickej sústavy a zabráň totálnemu výpadku elektriny vo svojom meste

Život s elektrinou - Ako sa kedysi žilo bez elektriny a ako ľahko sa nám žije s ňou

Cesta objavov - Cestuj z minulosti do budúcnosti a otestuj svoje vedomosti

Nanosvet atómov - Chémia a fyzika atómov trochu inou formou, Periodická tabuľka prvkov podľa rádioaktivity, Test štiepnej reakcie

Reaktor v RGB - Aktívna zóna reaktora ako ju nikto nemôže vidieť

Uránové schody - Rozpadový rad uránu po krokoch dlhých sekundy či milióny rokov

Palivový cyklus - Ako sa vyrába jadrové palivo a čo s ním potom

Bloková dozorňa - Staň sa na chvíľu operátorom jadrovej elektrárne

Prehliadka elektrárne

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Ondreja Cabana
    Námestie A. Cabana 36, 941 06 Komjatice
  • Základná škola: 035/ 6591 219, 0908 095 404 RŠ
    Materská škola: 0903 471 567
    MŠ elokované pracovisko 035/6570983
    Školská jedáleň: 035/6591201, 0911 182 806

Fotogaléria