• Tip na dobrú knihu december2017

    • Tip na dobré knihy z našej knižnice  7+

      

     Popis knihy je z webovej stránky kníhkupectva Martinus

     ********************************************************************************************

     Chudobný starý verklikár Carlo si zo živého polienka vystrúha chlapčeka a nazve ho Buratino. Carlo chce pre svojho synčeka len to najlepšie, ale Buratino je nesmierne zvedavý, tvrdohlavý a neposlušný. Musí zažiť veľa dobrodružných a nebezpečných príhod, aby pochopil, že dobré skutky a rodičovská láska sú v živote najdôležitejšie.

      

     Názor čitateľa na knihu:

     Krasna knizka

     Tento titul som hladala skoro 3 roky, presne som si pamatala ako som ju ako male dieta hltala... a teraz sa rovnako vari moja dcerka. Je to krasne ilustrovana a pekna rozpravka.

      

     **************************************************************************************************************

      

      

      

      

     Dobšinského nádherné slovenské rozprávky prerozprával Igor Válek. Bohato ilustroval Marián Čapka. Kniha obsahuje 14 rozprávkových príbehov ako sú: Dvaja potmehúdi, O hlúpej žene, Prorok rak, Ďuro

     Truľo, Čert slúži, Drevená krava...

      

      

      

     ********************************************************************************************

      

     Každý z nás má nejaký sen. Svoje tajné prianie má aj psík Baf. Chcete vedieť aké? Tak sa pustite do čítania! Baf by sa chcel stať detektívnym psom, preto netrpezlivo čaká, kedy si poňho príde nový majiteľ. Najlepší by bol policajný vyšetrovateľ, ktorému bude môcť pomáhať pri riešení veľkých zamotaných prípadov. Namiesto toho si však Bafa vyberie mladý veterinár, ktorý pracuje v zoologickej záhrade. No psík čoskoro príde na to, že aj v zoo sa deje mnoho zaujímavých vecí. Čakajú naňho noví skvelí kamaráti a nečakané dobrodružstvá. A ktovie, možno nakoniec dôjde i na ten vysnívaný detektívny prípad!

      

     ********************************************************************************************

     Tip na čítanie pre deti vo veku 9+

      

     Popis kníh a recenzie sú z webovej stránky kníhkupectva Martinus

      

     Rozmaznaná Mimka ide na karneval v úžasnej maske Barbiny a ani na sekundu nepochybuje, že vyhrá. Zrazu však prišiel šok! Kráľovnou karnevalu sa stala strapatá striga Giga! Mimka je presvedčená, že v tom musia byť dáke čary a rozhodne sa, že to tak nenechá. Stane sa naozajstnou bosorkou a potom všetci uvidia!!! Ako sa Mimka učila čarovať, čo všetko pritom povyvádzala a čo si musela vytrpieť jej vystrašená mamička, ba aj sestričky dvojčatká, sa dozviete, keď si prečítate túto skvelú knižku.

      

     Recenzie

      

     Knihy od Gabriely Futovej

     Všetky knižky moja dcéra číta s obrovskou radosťou. Skvele písané knižky, ktoré pohltia aj dospelých.

      

     kniha

     super kniha pre decka...syn ju cital uz druhykrat

      

     Je super

     Ja som ju precila je super je to velka zabava :))))))))))

     ____________________________________________________________________________________________

      

     Malý Jakub je sirota. Jeho dve tety, Chuduľa a Bacuľa, s ktorými žije, sa k nemu veru nesprávajú práve najlepšie - vytrpí si od nich dosť ústrkov, nadávok ba i bitky. Jeho život plynie bezútešne, plný tvrdej práce medzi múrmi záhrady a domu, bez jediného priateľa.

     Jednej noci sa však všetko zmení: v záhrade vyrastie broskyňa obrovská ako dom. Kto býva v kôstke tejto rozprávkovej broskyne, by vás deti, ani vo sne nenapadlo. Tiež by ste si iste nepomysleli, že tieto prečudesné a na prvý pohľad strašné tvory sa stanú Jakubkovými najlepšími priateľmi, s ktorými prežije fantastickú cestu ponad oceán.

     Tento čarovný príbeh je ilustrovaný originálnymi kresbičkami Quentina Blaka, jedného z najuznávanejších britských ilustrátorov.
     Kniha zaujala aj amerických tvorcov animovaných filmov a tak si Jakubove dobrodružstvá môžete vychutnať aj vo filmovej podobe.

      

     Recenzie

      

     Super kniha

     Je to super kniha, ako aj ostatné od tohto autora, čítala ju moja 10 ročná dcéra i ja a je naozaj výborná. Je pútavá, Zhltla som ju sama za chvíľku :-)

      

     Odporucam

     Túto knihu som čítala už dávnejšie, ale veľmi ma zaujala.. Pre deti do 15 rokov sa mi zdá byť maximálne vhodná. Upúta, zaujme, poteší a samozrejme, nikdy na ňu nezabudnete :) ako všetky knihy od Roalda Dahla!

      

     Jakub

     čítal som už aj lepšie rozprávky od dahla ako je tato !!!

      

     Názor čitateľa

     Milujem Dahlove rozpravky! Citala som ich, ked som bola mala a teraz som sa k nim vratila. Dufam, ze ich budem citat svojim detom a ze ich aj moje deti budu citat. Tak ako uchvatia dieta, uchvatia aj dospeleho. Mozem len a len odporucat a to vsetkym vekovym kategoriam... :)

      

     Výborný príbeh

     Krásna kniha, touto knihou sme sa naštartovali na R. Dahla :) Deti jeho knihy zbožňujú ... odporúčam.

      

           Kniha Zabudnuté remeslá a život na vidieku obsahuje    množstvo zaujímavých fotografií a poznatkov o tom, ako si ľudia kedysi sami vyrábali veci, ktoré si dnes kupujeme v obchode. Zoznámiš sa v nej s remeselníkmi i s ich vidieckym životom v minulosti a zistíš, ktoré remeslá zanikli a ktoré sa na Slovensku využívajú dodnes ako súčasť kultúrneho dedičstva, folklóru či umenia.

     Komu sa kniha môže páčiť: Zvedavcov, ktorí si radi prečítajú o slovenských tradíciách a dozvedia sa niečo nové o krajine, v ktorej žijú.

      

     Tipy na dobré čítanie pre mládež 13+

      

     Recenzie a popis knihy je z webovej stránky kníhkupectva Martinus

     ********************************************************************************************

     Skvelá dystopická séria - tri knihy v jednom
     Thomas sa jedného dňa zobudí uprostred Labyrintu bez jedinej spomienky na to, kým bol predtým. Za vysokými hradbami a nekonečne premenlivým bludiskom čaká sloboda, ale uniknúť sa ešte nepodarilo nikomu. Thomas s ostatnými chlapcami je odhodlaný to zmeniť. A potom sa objaví dievča. Správa, ktorú prináša, je desivá...

      

      

        RECENZIE

      

       Názor čitateľa

     Ak niekto váha,či si má knihu kúpiť,nech okamžite prestane a kúpi si ju.Je to jedna z mojich najobľúbenejších kníh.Je napínavá,má zaujímavý dej a dokonale sa k nej hodí -nič nie je také,ako sa na prvý pohľad zdá-.(A mali by ste vedieť,že keď si prečítate knihu,film sa vám páčiť nebude.Aspoň ja som ho po knihe nedokázala ani dopozerať.Veľa vecí v ňom bolo pozmenených a išiel strašne rýchlo.)Ale kniha je fantastická,nebudete ju vedieť pustiť z ruky,kým ju nedočítate.Jediné čo ma sklamalo je to,že kniha -kill order-ktorá súvisí s labyrintom je len v angličtine a češtine.

      

     Labyrint tri v jednom

     Úžasná,dramatická,pútavá ..je to proste niečo iné... Drží vás v napätí od prvej vety z prvej knihy až po poslednú vetu z poslednej knihy...dlho som takú dobrú sériu kníh nečítala a málo ktorá ma takto pohltila...výnimkou je Harry Potter (ten vedie stále) ;)...odporúčam jednoznačne každému milovníkovi dystopie...autor odviedol parádnu prácu...
     Ešte čo ma milo prekvapilo je obal knihy ;) fakt si dali záležať..ale to zistíte až ked ju budete držať v ruke.

     ********************************************************************************************

     Úplné vydanie najznámejšieho denníka na svete pod záštitou Nadácie Anny Frankovej. 
     Je len pár kníh, ktoré majú takú obrovskú výpovednú hodnotu a emocionálny náboj ako denník trinásťročnej Anny Frankovej, ktorá sa spolu s rodinou počas druhej svetovej vojny dva roky ukrývala v zadnej časti jednej budovy v Amsterdame. Tesne pred koncom vojny však bola prezradená a spolu s celou rodinou odvedená do koncentračného tábora, kde tesne pred koncom vojny zomrela.
     Zostali po nej len zápisky. Denník, do ktorého si zapisovala udalosti od 12. júna 1942 do 1. augusta 1944, a v ktorom očami dievčatka, ktoré musí akceptovať hrôzostrašnú realitu, zachytávala všetko, čo sa okolo nej dialo. A napriek tomu, že sa konca vojny nedožila, jej denník ostáva svedectvom neuveriteľnej krutosti nacistického režimu a pripomienkou udalostí, ktoré sa už nikdy nesmú zopakovať.

     Rozsah publikácie: 376 strán + 16 stranová obrazová príloha 

     ********************************************************************************************