Novinky

          • 🍒🍉Jún plný zážitkov v ŠKD🪼

          • Mesiac jún bol v našom ŠKD plný zaujímavých a tvorivých aktivít. S deťmi sme si spoločne čítali encyklopédie, pozerali rozprávky a trávili čas pri didaktických a spoločenských hrách, ktoré rozvíjali ich vedomosti aj spoluprácu. Pri príležitosti Svetového dňa oceánov deti vyfarbovali a vystrihovali vodné živočíchy, z ktorých sme vytvorili spoločný plagát. Rozprávali sme sa aj o nástrahách leta a vypracovali pracovný list zameraný na bezpečnosť počas prázdnin. Nechýbal ani pobyt vonku na čerstvom vzduchu a pohybové hry. Svoju kreativitu deti ukázali pri výrobe sladkých melónov a chutných čerešňových stromov. Jún sme si spolu užili v príjemnej atmosfére plnej zážitkov, učenia a zábavy.
            V. oddelenie Mgr. Erika Bóriová

          • Sladké ukončenie školského roka v ŠKD🌞🍦

          • Dnes sme s deťmi v ŠKD symbolicky ukončili školský rok príjemnou spoločnou prechádzkou na zmrzlinu. Deti si sladkou odmenou spríjemnili spoločné chvíle, porozprávali sa a užili si pekné popoludnie v príjemnej atmosfére. Prajem všetkým krásne leto, veľa oddychu a nezabudnuteľných prázdninových zážitkov.
            V. oddelenie ŠKD Mgr. Erika Bóriová

          • 🧑‍🚒🧯🚒 Odborná exkurzia žiakov 7.A na hasičskej stanici v Šali 🚒🧯👨‍🚒 

          • Dňa 26.6.2026 sa žiaci 7.A triedy zúčastnili odbornej exkurzie na hasičskej stanici v Šali. Cieľom exkurzie bolo priblížiť žiakom náročnú a zodpovednú prácu profesionálnych hasičov a oboznámiť ich s technikou, ktorú využívajú pri záchranných a zásahových činnostiach.

            Na cestu sa žiaci vybrali vlakom🚆, čo bolo pre mnohých príjemným spestrením školského dňa. Vo vlaku zažili mnoho úsmevných zážitkov 🤫, ale i prestupov. Po príchode na hasičskú stanicu ich srdečne privítal veliteľ stanice, pán major Mgr. Ondrej Sirota, ktorý žiakov oboznámil s fungovaním stanice, organizáciou práce hasičov a dôležitosťou ich poslania pri ochrane života, zdravia a majetku občanov.
            Po úvodnom privítaní sa žiakom venovali príslušníci hasičského zboru, ktorí im pútavou formou predstavili svoju každodennú prácu. Žiaci si prezreli priestory stanice, garáže s hasičskými vozidlami a telocvične hasičov, pričom sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o zásahoch pri požiaroch, dopravných nehodách či živelných pohromách.
            Veľkým zážitkom bolo predstavenie špeciálnej hasičskej a záchranárskej techniky. Hasiči žiakom ukázali rôzne druhy vybavenia, ochranné obleky, dýchacie prístroje, hydraulické náradie a ďalšie pomôcky používané pri zásahoch. Žiaci si mohli niektoré časti výstroja vyskúšať na vlastnej koži a presvedčiť sa, aká náročná je práca hasičov (napr. autonómny dýchací prístroj ADP).
            Najväčší záujem vzbudila možnosť prezrieť si hasičské vozidlá zvnútra a oboznámiť sa s ich vybavením.
            Krásnou bodkou dňa okrem namotávania hadíc, práce s gemfovak-om alebo cvičenia na hrazde bol určite chutný "hasičský" kebab. 
            Exkurzia bola pre všetkých veľkým prínosom. Žiaci získali cenné informácie o práci hasičov, uvedomili si význam prevencie a bezpečného správania v rôznych krízových situáciách. Zároveň mali možnosť spoznať povolanie, ktoré si vyžaduje odvahu, zodpovednosť a ochotu pomáhať druhým. 
            Na záver by sme sa chceli úprimne poďakovať pánovi majorovi Sirotovi a celému kolektívu hasičskej stanice v Šali za srdečné prijatie, odborný výklad, ochotu a čas, ktorý nám venovali. Vďaka ich prístupu sa exkurzia stala nielen poučnou, zaujímavou a inšpiratívnou skúsenosťou, ale i zábavným poznávacím dňom. Veríme, že na tento horúci deň budú žiaci 7.A ešte dlho a s úsmevom spomínať. A ktovie, možno práve táto dnešná exkurzia vzbudí záujem žiakov o prácu profesionálneho hasiča 😉. 

            Pani učiteľka Žáčiková

          • Beh Olympijského dňa

          • Slnečné lúče, odhodlanie v očiach a športový duch sprevádzali tohtoročný Beh Olympijského dňa, ktorý sa uskutočnil v areáli našej školy. Hoci nás počas celého podujatia sprevádzalo naozaj horúce letné počasie, ani vysoké teploty neodradili našich športovcov od podania čo najlepších výkonov.
            Na štart sa postavili bežci takmer zo všetkých ročníkov a svojou účasťou vytvorili krásnu športovú atmosféru. Celkovo sa podujatia zúčastnilo takmer 100 žiakov, ktorým patrí veľké poďakovanie za ich nadšenie, bojovnosť a fair-play správanie.
            Súťažiaci boli rozdelení do štyroch vekových kategórií, pričom dievčatá a chlapci súťažili samostatne:
            1. kategória: 1. – 2. ročník
            2. kategória: 3. – 4. ročník
            3. kategória: 5. – 6. ročník
            4. kategória: 7. – 8. – 9. ročník
            Žiaci prvého stupňa absolvovali jedno bežecké kolo okolo školy, zatiaľ čo starší žiaci si zmerali sily formou štafetového behu s odovzdávkou atletického kolíka, kde rozhodovala nielen rýchlosť, ale aj spolupráca a presnosť odovzdávky.
            Najúspešnejší športovci si za svoje výkony odniesli medaily, poháre a diplomy, ktoré boli zaslúženou odmenou za ich úsilie a športové nasadenie.
            Veľké poďakovanie patrí všetkým žiakom za účasť, povzbudzovanie a vytvorenie príjemnej atmosféry. Rovnako ďakujeme všetkým pedagogickým aj nepedagogickým zamestnancom školy, ktorí sa podieľali na príprave, organizácii a bezproblémovom priebehu podujatia.
            Šport spája, motivuje a učí nás prekonávať samých seba. Veríme, že aj tento ročník Behu Olympijského dňa zanechal v účastníkoch množstvo pekných športových zážitkov a spomienok.
            Vaši telocvikári 🏃‍♀️🏃‍♂️🏅

             

          • 🎬 VEĽKÝ DEŇ V 4.A: Oficiálne rozlúčení a pripravení na druhý stupeň! ☀️🎒

          • Včera nastal ten moment, kedy sa naši štvrtáci zo 4.A oficiálne a s hrdosťou rozlúčili s 1. stupňom základnej školy. Štyri roky ubehli ako voda a po prázdninách už naši štvrtáci nastúpia medzi „veľkých“ druhostupniarov. Sme si však viac než istí, že na túto novú a vzrušujúcu cestu sú fantasticky pripravení! 💪📚
            Celý včerajší deň sa niesol v úžasnom, dynamickom duchu záveru školského roka:
            • 🍉 Letná párty od úžasných rodičov: Stoly sa prehýbali pod šťavnatým melónom, nádhernou ovocnou tortou a množstvom ďalších dobrôt, ktoré pre deti s láskou prichystali naši skvelí rodičia. Táto oslava však bola len vyvrcholením niečoho oveľa hlbšieho. Naši rodičia boli uplynulé 2 roky našimi partnermi – každý jeden deň našej cesty bol postavený na obrovskej vzájomnej dôvere, rešpekte, spolupráci a neutíchajúcej podpore. Zaslúžia si preto verejné: ĎAKUJEM! 
            • 💃 Tanec, smiech a deviataci: V škole bolo poriadne veselo! Stihli sme sa spoločne zabaviť a zatancovať si aj s našimi lúčiacimi sa deviatakmi. Chodby zaplavil úprimný smiech a skvelá energia presne tak, ako to v takýto deň má byť. 
            • ❤️ Slzičky dojatia a vzájomné obdarovanie: Emócie by sa dnes dali krájať. Deti pre pani učiteľku pripravili osobné žiacke odkazy plné vďaky a jeden emotívny spoločný list. My dospelí sme zasa deti obdarovali záložkami, štvorlístkom pre šťastie a  pamätnými odznakmi  o úspešnom ukončení 1. stupňa. Slzičky dojatia tak nečakali len na pani učiteľku a našu asistentku, ale zaleskli sa v nejednom detskom oku.
            Včerajší výnimočný deň bude pre nás všetkých tou najkrajšou spomienkou na to, aký skvelý kolektív sme spoločne vytvorili. Bol to triumf zohratého tímu  dospelých – rodičov, triednej učiteľky, skvelej asistentky Sašky a detí, ktoré nás spojili na niekoľko rokov. My všetci spolu sme boli jedna zohratá trieda. ❤️
            „Ak pomôžeme dieťaťu rozprestrieť krídla, nemusíme sa báť, kam ho vietor zaveje. Letieť už bude vedieť samo.“

          • 🎉 Rozlúčka so školským rokom v 2.B 🎉

          • Blížiaci sa koniec školského roka sme si v triede 2.B spríjemnili spoločným posedením. Nechýbalo chutné občerstvenie, dobrá nálada, smiech a príjemne strávené chvíle v kolektíve spolužiakov.
            Počas celého dopoludnia vládla veselá atmosféra a deti si užívali posledné spoločné dni pred letnými prázdninami. Sladkou bodkou na záver bola chutná zmrzlina, ktorá všetkých potešila a príjemne osviežila.

          • ROZLÚČKA DEVIATAKOV (PO TRIEDACH)💜🩷🔔

          • Dnes sa naši milí deviataci z tried 9.A a 9.B rozlúčili aj so svojimi spolužiakmi a kamarátmi z iných tried. 

            V úvode rozlúčky so školou sa  deviatakom, ale aj ich nasledovníkom, našim  ôsmakom, prihovorila pani riaditeľka Mgr. Marta Gocníková. Nasledoval emotívny príhovor Tatiany Vankovej, žiačky 9.B, v ktorom sa za všetkých deviatakov poďakovala vedeniu školy, učiteľom i spolužiakom, či  kamarátom z iných tried. Zároveň bolo ôsmakom odovzdané pomyselné žezlo NAJSTARŠÍCH…Olívia Gilányiová, žiačka 8.B, zavŕšila rozlúčku dojímavým príhovorom, po ktorom nasledovalo tradičné dekorovanie deviatakov dudlíkmi - symbolom detstva. 
            Potom sa nám naši deviataci ruka v ruke,pobrali do tried,  spievajúc pieseň ZBOHOM BUĎ ŠKOLA MILENÁ, rozlúčiť sa s učiteľmi a mladšími žiakmi.  Nezabudli navštíviť ani škôlkarov, riaditeľňu, naše pani ekonómky, školskú jedáleň, či pani upratovačky. 

            DOVIDENIA, MILÍ DEVIATACI!🤗
            Želáme Vám veľa úspechov, síl, optimizmu a odhodlania…Vstúpte do novej kapitoly svojho života s úsmevom💓🍀
            Nech sa vám v novej škole darí!
            Radi Vás u nás opäť privítame 🤗

          • Posledné zasadnutie školského parlamentu 📝

          • Dnes sa konalo posledné zasadnutie nášho školského parlamentu v tomto školskom roku. V úvode členov  privítali koordinátorky školského parlamentu Mgr. Miroslava Müllnerová a Mgr. Veronika Andočová a predseda Marko Novák zo 7.A, ktorí spoločne zhodnotili činnosť školského parlamentu v uplynulom školskom roku a poďakovali členom za ich aktívnu prácu v školskom parlamente: za všetky zorganizované školské akcie, zbierky a podujatia.

            Následne predseda školského parlamentu informoval členov školského parlamentu o nadobudnutí učinnosti zákona č. 321/2025 o školskej správe, podľa ktorého je predseda školského parlamentu členom Rady školy a jeho funkčné obdobie trvá po 30.6. 
            aj naďalej. Členovia školského parlamentu jednohlasne prijali uznesenie, ktorým túto skutočnosť zobrali na vedomie. 
            Predsedovi školského parlamentu tak držíme palce pri výkone jeho funkcie aj v budúcom období. Ďakujeme všetkým členom školského parlamentu za ich aktívnu prácu a tešíme sa na spoluprácu budúci školský rok🤗. 

            Mgr. Miroslava Müllnerová, Mgr. Veronika Andočová a členovia školského parlamentu 👋

          • 🏆OCEŇOVANIE ÚSPEŠNÝCH ŽIAKOV🥇🥈🥉

          • Dnešné dopoludnie patrilo v našej škole oceňovaniu mnohých talentovaných žiakov, ktorí boli úspešní v školských, okresných, krajských i celoslovenských súťažiach a predmetových olympiádach. 

            Pani riaditeľka Mgr. Marta Gocníková, pani zástupkyňa pre 2. st. Mgr. Martina Karasová a pani zástupkyňa pre 1. st. Mgr. Martina Maďarová v spolupráci s pedagógmi, ktorí súťaže zorganizovali, odovzdali diplomy, malé darčeky a sladkú odmenu žiakom, ktorí mali výnikajúce výsledky v súťažiach Ypsilon, Influencer dobra a Englishstar, Jazykový kvet, Olympiáda z dejepisu, Olympiáda z geografie, Biologická olympiáda, Pytagoriáda, výtvarná súťaž, atletika a Súťaž mladých záchranárov.
            Pani riaditeľka ocenila výsledky žiakov a poďakovala im za snahu a vytrvalosť ísť si za svojím cieľom. Vďaku vyjadrila aj učiteľom za prípravu žiakov, za organizáciu súťaží a za ich ochotu tráviť so svojimi žiakmi čas aj mimo vyučovacích hodín. 

            Oceneným žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu našej školy a za to, že robia aktivity navyše a dosahujú skvelé výsledky. Prajeme im veľa síl a úspechov v budúcich súťažiach. Máme z nich radosť. ❤️👏

          • VIII. A na Duchonke

          • Na koncoročný výlet sme sa vybrali vláčikom na Duchonku. Počas pobytu sme nezaháľali a po zoznámení sa s rekreačným areálom, ktorý sme mali k dispozícii (chatky, bazén, športoviská atď) sme preskúmali aj okolie. Vodná nádrž Duchonka, Topolciansky hrad, pizza pri hrádzi, kofolka po ceste.. Na večer sme využívali co nám ponúkal areál strediska hlavne v podobe športov, opekania, oddychu, kariet a nekonečných debát. Čas nám ubehol rýchlo a my sme sa pobrali domov. 
            Ďakujeme personálu strediska za výborné jedlo a starostlivosť 👌 
            F. Vaško a P. Barát

          • 🍨 Po práci zaslúžená odmena 🍨 

          • Žiaci 7.A triedy si na konci školského roka užili sladkú odmenu za svoju celoročnú snahu a prácu. Pred odchodom na zmrzlinu však ešte pomohli svojmu okoliu. Spoločne odniesli nazbierané fľaše a upratali areál školy, aby bolo prostredie čisté a príjemné pre všetkých.

            Táto sladká odmena bola pekným zakončením úspešného školského roka a zároveň poďakovaním za usilovnosť, spoluprácu a ochotu pomáhať.
            Siedmaci,  ďakujem vám za tento školský rok ☺️👋.

            Triedna pani učiteľka Žáčiková

          • 🍕🍕Koncoročný piknik - 3.ročník 🍕🍕

          • Dnes sme spolu so žiakmi 3.ročníka zažili príjemné dopoludnie vo veľkom parku. Žiaci mali rôzne športové aktivity a hry. Prekvapením bola výborná pizza, na ktorej si žiaci  pochutili a veľmi pekne ďakujeme. 
            Mgr. Machatová, Mgr. Letková

          • Angličtina priamo na škole bez vozenia a bez starostí 

          • Milí rodičia,

            od budúceho školského roka začína krúžok angličtiny priamo na našej škole – bez vozenia a bez starostí. Prihlasovanie je spustené teraz a počet miest je obmedzený.
            Dovoľte nám, aby sme upriamili Vašu pozornosť na novinku, ktorú spúšťame na našej škole. Keďže vieme, aká dôležitá je komunikácia v anglickom jazyku, od budúceho školského roka 2026/2027 štartujeme spoluprácu s projektom „English Activities“, ktorý je zameraný na rozvoj komunikačnej angličtiny hravou a prirodzenou formou.
             „Nie je dôležité angličtinu len vedieť. Dôležité je VEDIEŤ JU POUŽIŤ. A presne to sa učia deti u nás v English Activities."

            Angličtina s English Activities
            📘 Vlastné učebné materiály a online prístup
            👨 Skúsení, certifikovaní lektori
            👥 Malé skupiny podľa úrovne (8–10 detí)
            🕒 1 x týždenne
            🚌 Bez nutnosti dochádzania – výučba priamo na škole

            Dva prístupy podľa veku a úrovne dieťaťa
            •  hravá, komunikačná metodika WOW English (pre 1.–4. ročník) – najpopulárnejšia britská metodika, ktorú sleduje viac ako 7 miliónov ľudí po celom svete
            • konverzácie (5.–9. ročník) prezenčne v poobedných hodinách alebo online 

            🎬 Pozrite si, ako vyzerajú hodiny v praxi:
             https://www.youtube.com/shorts/W67m2hMbM4E
            📄 Viac informácií o English Activities nájdete tu:
             https://www.englishactivities.sk/brozura/
            👉 Prihlásiť dieťa môžete jednoducho online:
            https://www.englishactivities.sk/prihlaska/

            English Activities sa s Vami po prihlásení dieťaťa počas leta spojí, aby si zistilo level angličtiny u Vášho dieťaťa.

            V prípade otázok neváhajte kontaktovať zodpovednú osobu priamo z English Activities: 
            Ing. Katarína Lago
            📞 +421 952468605
             ✉️ skoly@englishactivities.sk

             

             

          • 🍕🍕🍕Krásne ukončenie školského roka v V. B 🍕🍕🍕

          • Dnes sme zažili nádherné spoločne strávené dopoludnie v pizzerii Včielka. Deti mali krásne pripravený stôl, milý darček, chutnú pizzu a kofolu. Zahrali si vzdušný hokej, zatancovali pri dobrej hudbe a zahrali sa na dvore. Všetkým pizza veľmi chutila a užili sme si spoločné chvíle.

            Veľmi pekne ďakujene rodine Kuzmickej za pozvanie, pohostenie a skvekú atmosféru, veľmi si to vážime. 

            žiaci V. B a triedna pani učiteľka Hanesová

          • 🎭 Poďakovanie za krásny kultúrny zážitok 🎭

          • Žiaci 2. stupňa našej školy sa dnes zúčastnili divadelného predstavenia Ženský zákon v podaní ochotníkov z Komjatíc. Ďakujeme všetkým účinkujúcim za výborný výkon, príjemnú atmosféru a krásne spracovanie známej Tajovského hry.

            Osobitná pochvala patrí našej ôsmačke Terezke Frivaldskej, ktorá sa predstavila v jednej z hlavných úloh a svojím hereckým talentom nás všetkých potešila i hrdo reprezentovala našu školu. 👏🌷

            V závere predstavenia ochotníkom za ich skvelý výkon poďakovala pani riaditeľka ZŠ Mgr. Marta Gocníková.

            Ďakujeme za nezabudnuteľný umelecký zážitok a prajeme ochotníkom ešte veľa úspešných predstavení! 🎭❤️

          • 💚ROZLÚČKOVÁ SLÁVNOSŤ DEVIATAKOV💚

          • Tohtoročná rozlúčková slávnosť sa konala v piatok,  19. júna 2026. Lúčili sme sa s absolventmi našej školy, so žiakmi 9.A - trieda pani učiteľky Mgr. Veroniky Andočovej a a 9. B - trieda pani učiteľky Mgr. Miroslavy Müllnerovej.

            Po emotívnych príhovoroch pani riaditeľky, zástupcu rodičov pána Jána Gallika a žiačky 9.B Vivien Maštalírovej, nasledovalo poďakovanie  učiteľom  a žiacky program. V jeho úvode sme si vo fotopríbehoch a videách našich deviatakov, spoločne zaspomínali na uplynulých 9 rokov ich životnej cesty na našej škole. Nasledovali hudobné a tanečné vystúpenia našich deviatakov, ktoré ukončila záverečná pieseň Škola čo ma drží nad vodou :). 

             Po programe nasledovala výborná večera, ktorú zahájil slávnostným prípitkom starosta obce Peter Hlavatý. Žiaci obdarovali svoje triedne pani učiteľky kvetmi a  darčekom ❤️. Nechýbal ani učiteľský tanec, efektná fotostena, ktorú si deviataci sami vyrobili,  chutné tortičky s menovkami  a samozrejme nespútaná zábava na tanečnom parkete do neskorých večerných hodín. Naši deviataci ozaj príjemne prekvapili a ukázali, že sú skvelí parketoví levi😊. Nálada bola výborná, preto sme neskutočne vďační za spoločne strávený nádherný večer- rozlúčka so školou ako sa patrí!!!

            Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zaslúžili o organizáciu, prípravu a priebeh slávnosti. 💕

            Foto: Ing. Michal Repka

          • 🥇🏆Excelentný úspech našej žiačky v celoslovenskej literárnej súťaži INFLUENCER DOBRA, ktorú vyhlásil Spolok sv. Vojtecha🏆🥇

          • S veľkou radosťou oznamujeme, že naša žiačka Sára Katanojová (žiačka pani uč. Cagáňovej) dosiahla mimoriadny úspech v celoslovenskej literárnej súťaži Influencer dobra, ktorú vyhlásil Spolok svätého Vojtecha.

            V silnej konkurencii mladých autorov z celého Slovenska získala 1. miesto v kategórii A. Témou súťaže bolo Ako šíriť dobro aj v dnešnom svete a súťažiaci vo svojich prácach uvažovali nad významom dobra, medziľudských vzťahov a zodpovedného využívania sociálnych sietí.

            Sáre srdečne blahoželáme k vynikajúcemu umiestneniu, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme jej veľa ďalších tvorivých úspechov. 
            Poďakovanie patrí aj žiakom Lukášovi Kuzmickému z 5.B, Emme Janke Ptáčkovej z 5.B a Laure Szikorovej z 9.A, ktorí sa do súťaže zapojili a svojimi prácami šírili posolstvo dobra, ľudskosti a nádeje. 🌷📚

            Víťazke srdečne blahoželáme! 👏🏆

            Víťazka bude ocenená vecnou cenou a diplomom od SSV a vybrané práce budú publikované v Pútniku svätovojtešskom 2027. 

            Naša škola získala od vydavateľstva SSV ako ocenenie za účasť viacerých žiakov v súťaži hodnotné knižné dary.
            Ďakujeme! ❤️

            PaedDr. Lucia Repková, Mgr. Anita Cagáňová

          • Úspech našej žiačky vo výtvarnej súťaži „S láskou pestované“ 🍒🍓🍅🍎🍊🫛🍏

          • S veľkou radosťou sa chceme podeliť o úspech našej žiačky Melánie Nosianovej z 1.B triedy, ktorá získala ocenenie vo výtvarnej súťaži „S láskou pestované“ v kategórii I. stupeň základných škôl. Súťaž vyhlásila spoločnosť Emilove sady pre deti materských a základných škôl zapojených do programu Školské ovocie a zelenina. Témou súťaže bolo kreatívne výtvarne spracovať myšlienku „S láskou pestované“. 
            Melánia svojou originálnou a nápaditou prácou zaujala odbornú porotu a získala krásnu cenu – plyšovú capibaru. Výhra jej bola dnes odovzdaná a priniesla jej veľkú radosť. Jej úsmev bol tou najkrajšou odmenou za vynaložené úsilie a tvorivosť.
            Melánii srdečne blahoželáme k úspechu, ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme jej ešte veľa ďalších tvorivých nápadov a úspechov. Sme na ňu veľmi hrdí!

          • Poďakovanie za Deň narcisov

          •  

            Vážení priatelia, milí naši spoluorganizátori a dobrovoľníci,

             

            keď sa obzrieme za jubilejným - 30. ročníkom Dňa narcisov, uvedomujeme si, že najväčšou hodnotou tejto zbierky nie sú čísla ani výsledné sumy. Ste to vy – ľudia, ktorí sa rozhodli venovať svoj čas, energiu a ochotu myšlienke pomoci onkologickým pacientom a ich blízkym.

            Tridsať rokov je významný míľnik. Počas týchto rokov sa Deň narcisov stal symbolom spolupatričnosti, nádeje a ľudskej solidarity. Takéto výročie však nevznikne samo od seba. Tvoria ho ľudia – organizátori, spoluorganizátori, dobrovoľníci, podporovatelia a všetci, ktorým nie je osud druhých ľahostajný.

            Preto vám chceme z celého srdca povedať jedno veľké: ĎAKUJEME

            Predovšetkým vďaka vám sa podarilo dosiahnuť historicky najvyšší výnos zbierky – 1,58 milióna Eur.

            Finálna suma bude definitívna po sčítaní hodnoty SMS od všetkých mobilných operátorov, ktorí umožnili podporu zbierky i zasielaním SMS (cca do 2 mesiacov od ukončenia zbierky)

            Toto číslo nevnímame len ako finančný výsledok. Je pre nás predovšetkým symbolom dôvery verejnosti, ochoty pomáhať, je výsledkom spoločného úsilia. Je potvrdením toho, že aj po tridsiatich rokoch má Deň narcisov svoje pevné miesto v srdciach ľudí a že myšlienka vzájomnej podpory je stále živá a silná.

            Každé euro, ktoré sa podarilo vyzbierať, predstavuje konkrétnu pomoc pre onkologických pacientov a ich rodiny. Vďaka Dňu narcisov môže Liga proti rakovine aj naďalej poskytovať bezplatné projekty a služby, ktoré pomáhajú ľuďom zvládať náročné obdobie spojené s onkologickým ochorením. V mene všetkých pacientov, ku ktorým smeruje naša pomoc, vám úprimne ďakujeme.

            Tridsať rokov Dňa narcisov je príbehom, za ktorým sú stovky partnerov, tisícky spoluorganizátorov, desiatky tisíc dobrovoľníkov a stovky tisíc podporovateľov - ľudí, ktorí veria v silu spolupatričnosti. Je príbehom malých skutkov, ktoré sa spájajú do veľkej pomoci. A je aj vaším príbehom. Ďakujeme, že ste jeho súčasťou, že  ho žijeme spolu.

            Prajeme vám pevné zdravie, veľa pozitívnej energie, duševnú pohodu a radosť zo života.

            S úprimnou vďakou a srdečným pozdravom,

             

            tím Ligy proti rakovine

    • Prihlásenie