• FOTOGRAFIE ZO SVIATOSTI BIRMOVANIA

     • Ahojte a dobrý deň želám 🙂 

      k Vašej galérii fotiek sa dostanete cez odkaz nižšie VIEW PHOTOS.
      Nastavil som pre Vás aj pomocníka, ktorý vám pomôže so sťahovaním a zdieľaním vašich fotiek. Fotky si môžete stiahnúť vo vysokom rozlíšení určenom napríklad na tlač, alebo v nižšom rozlíšení napríklad pri zdieľaní cez email alebo Facebook. V prípade otázok mi volajte / píšte 🙂 

      Tlačené fotky si môžete objednať priamo v galérii cez Obchod - Store 🙂

      Ukážku ako vytvoriť objednávku si môžete pozrieť aj tu: https://youtu.be/Q7npKR4Pzpg

      Na zdieľanie môžete využiť buď preposlanie tohto emailu,
      alebo preposlaním tohto odkazu: https://kamilburanskyphotographer.pixieset.com/sviatostbirmovaniakomjatice2023/

      Ak budete mať chuť a čas, budem rád ak zanecháte Vašu úprimnú recenziu napr. aj tu: 

      https://g.page/r/CV5KqEq5MU3uEB0/review
      alebo
      www.g.page/weddingphotographerslovakia

      Ďakujem 🙂 

      Želám zatiaľ všetko dobré & be happy 🙂 

      Kamil Buranský - Kajo
      www.kamilburansky.sk
      kamilburansky@gmail.com
      +421 905 469 973

     • 🇬🇧ENGLISHSTAR🇬🇧


     • Dňa 27. apríla sa konal na našej škole druhý ročník medzinárodnej  súťaže v anglickom jazyku “Englishstar”.  Hlavným poslaním tejto súťaže je propagovať anglický jazyk  a zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Naši žiaci v rôznych kategóriách Star si zábavnou formou môžu porovnať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl a zároveň súťažia o hodnotné ceny. Všetkým “angličitnárom” budeme držať palce, aby ich výsledky boli čo najlepšie.

      Ing. Martina Šilhavíková

     • ATLETIKA

     •  

      Prinášame Vám výsledky skupín i jednotlivcov zo súťaže v Nitre - v tabuľkách.

      Srdečne gratulujeme našim víťazkám

      Rebeke Kuželovej - 3. miesto - beh na 800 metrov

      Nine Petrášovej - 2. miesto - skok do výšky 130 cm.

      Víťazkám gratulujeme a všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

      Mgr. Martin Vanko, Mgr. Marta Gocníková

     • Beauty & the Beast week

     •  

      Niekoľko hodín  anglického jazyka siedmaci usilovne pracovali s dielom od Jeanne-Marie Leprince de Beaumont,  Kráska a zviera. Najskôr si príbeh prečítali a prediskutovali. Potom si pozreli sfilmovanú verziu, ktorú porovnali s knižnou predlohou. Svoje pozorovanie zaznamenali do diagramu, kde hľadali rozdielnosti a podobnosti medzi knižným a filmovým spracovaním. A týždeň Krásky a zvieraťa zakončili súťažným kvízom, v ktorom sa víťazom sladkej odmeny (a samozrejme, jednotky) – aj napriek rozstrelu - stali Dorota Kúsek, Laura Čatlošová, Jakub Kmeťo a Natália Boudišová :).

      Mgr. Eliška Žáčiková

     • Projektové vyučovanie na hodinách anglického a nemeckého jazyka 

     • Posledný mesiac venovali žiaci 5., 7. – 9. ročníka na hodinách anglického a nemeckého jazyka prácam na projektoch. Spracovávali rôzne témy, ako Unusual hotel (Nezvyčajný hotel) v 9.triede, My hero (Môj hrdina) v 7.triede, či Meine Hobbys (Moje koníčky) a Unser Lifestyle (Náš životný štýl) na hodinách nemeckého jazyka v 7.a 8.triede. Výsledkom sú tieto krásne práce! 

      Mgr. Eliška Žáčiková

     • Návšteva výstavy v nitrianskej galérii


     • V utorok sa žiaci 8.A triedy zúčastnili vernisáže Univerzum technických obrazov v nitrianskej galérii, ktorá vystavovala diela fotografky Emy Lančaričovej a vizuálnej umelkyne Veroniky Šmírovej. Autorky sa vo svojich dielach venujú témam digitálneho sveta a digitálneho prostredia, v ktorom žijeme, pracujeme a ktorý práve prostredníctvom digitálnych technológií reflektujeme. Najviac z prezentovaných prác zaujalo plátno s „neutrónmi“, ktoré reagovalo na naše pohyby a vytváralo rôzne obrazce. 

      Mgr. Eliška Žáčiková, PaedDr. Katarína Hanesová

     • Úspech v Matematickej olympiáde

     • Naše skvelé dievčatá Rebeka Kuželová a Natálka Dragúňová sa stali úspešnými riešiteľkami okresného kola MO. Rebeka obsadila úžasné 1. miesto a Natálka krásne 7. miesto, každá vo svojej kategórii.  Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme. ❤️
       

      Mgr. Veronika Andočová

     • DEŇ ZEME u PRVÁKOV 🌏🌐


     • V piatok 21.4.2023 aj naši prváci oslávili Deň Zeme viacerými aktivitami. Niekedy je náročné uvedomiť si, že my všetci sme súčasťou prírody a niekedy bezhlavo nakupujeme a produkujeme odpad. Preto sme si pri tejto príležitosti pripomenuli aké je dôležité TRIEDENIE a RECYKLOVANIE odpadu. Deti sa na interaktívnej tabuli učili do akého farebného kontajnera patria odpadky, vyrobili si čelenky - Ochrancovia prírody a spoločne sme potom vyčistili areál školy. Deti sa veľmi tešili, že tento deň bol iný. Zároveň sa veľa naučili, bol to poučný deň pre všetkých. 😉🌍

       

      Mgr. Nora Adamcová

     • Aktivity piatakov k príležitosti  Dňa vody a zeme 🌊🌏🌞


     • Na hodinách technickej výchovy sa so žiakmi piatych ročníkov pravidelne venujeme ochrane prírody  a životného prostredia  našej planéty.Pravidelne sa snažíme udržiavať čisté prostredie a okolie areálu školy.Žiaci si vyrábali svoj vlastný recyklovaný papier. 
      K príležitosti medzinárodného dňa vody 22.3 a dňa zeme 22.4 sme sa rozprávali o ochrane našej planéty. Deti k tejto príležitosti vytvorili veľmi pekné projekty, ktorými sa snažili poukázať na to, že voda je veľmi vzácna a je potrebné ňou šetriť a neznečisťovať ju, pretože jej zdroje sú obmedzené.Hoci dnes je pre nás tečúca voda z vodovodu samozrejmosťou,o niekoľko desaťročí to bude len spomienkou...
      Veríme, že vďaka pravidelnej osvete našich žiakov, túto skutočnosť dokážeme oddialiť. Naši žiaci vo svojich projektoch vyjadrili svoje názory a postrehy, ako chrániť vodu a našu planétu. Práce sa deťom naozaj veľmi vydarili .
      Keď si budete čítať tento príspevok,vychutnajte si pohár čistej vody, ktorá nám najlepšie  uhasí smäd.Pamätajme však, že je veľmi vzácna a vyčerpateľná.
      Mgr.Villemová,Mgr.Vanko

     • Pozvánka na seminár

     • “MÁ MOJE DIEŤAŤA NAOZAJ ADHD?"

       

      Milí rodičia, všetci záujemcovia, 

      srdečne vás pozývame na informačný seminár s našou odborníčkou klinickou psychologičkou Doc. PhDr. PaedDr. Martou Zaťkovou, PhD. spojený s diskusiou zo série "Deň po dni", ktorý sa bude konať 9. mája (utorok) v čase od 13:30 do 15:30 hod PREZENČNE u nás v EFFETE na Samovej 4 v Nitre alebo aj tentokrát ONLINE. 

       

      Pokiaľ by ste mali záujem, prihláste sa najneskôr do 30.4.2023 cez registračný formulár, nakoľko kapacita je obmedzená. 

       

      Cena za seminár na osobu je 5 eur pre klienta EFFETY a 20 eur pre verejnosť. Poplatok budete uhrádzať až po zaslaní registrácie. Údaje k platbe vám pošleme po registrácii na váš email. 

       

      Registračný formulár nájdete tu: https://forms.office.com/e/V7jtceKryY

       

      Tešíme sa na vás. 

      Projekt “Spájame sa pre deti so zdravotným znevýhodnením” je podporený grantovým programom Spolu pre deti od Karpatskej nadácie a UNICEF.

       

       

      S pozdravom

       

      Mgr. Renáta Zimmermannová

      Riaditeľka SCPP EFFETA

      Samova 4, Nitra 949 01

      poradna@effeta.sk

      0905 758 637

     • Historický úspech v okresnom kole biologickej olympiády – 2 prvé miesta

     •  

      Dňa 13. 4. 2023 sa konalo okresné kolo biologickej olympiády v Nových Zámkoch.

      Našu školu veľmi úspešne reprezentovali REBEKA KUŽELOVÁ z VIII. A v obore zoológia
      REBEKA ŠULÍKOVÁ z IX. A v obore botanika. Obe Rebeky získali 1. MIESTO, každá v svojom obore.

      JE TO HISTORICKÝ ÚSPECH V BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDE NA NAŠEJ ŠKOLE.

      Dievčatá absolvovali test, poznávačku a svoju zbierku živočíchov a herbár rastlín.

      Rebekám ďakujeme za úžasnú samostatnú prípravu, ktorá bola veľmi náročná, ale zvládli to výborne.

      Tešíme sa z úspechu a držíme palce na krajskom kole, ktoré bude 16. 5. 2023 v Nitre.

       

      Učitelia biológie: PaedDr. Katarína Hanesová a Mgr. Filip Vaško

     • Poďakovanie

     • Poďakovanie 
      Dňa 20. 4. 2023 sa ZŠ s MŠ O. Cabana zapojila do Dňa narcisov. Žiaci z krúžku Mladý záchranár, pod vedením dobrovoľníkov pripínali narcisy za ľubovoľnú cenu. Dobrovoľníci boli na piatich stanovištiach v Komjaticiach: Jednota na námestí pod vedením pani Ištvánovej, pošta pod vedením pani Formánkovej, škola a okolie školy, Tesco pod vedením pani učiteľky Hanesovej a cyklistická hliadka, širšie okolie Komjatíc, pod vedením pána Miloša Kuťku. Spolu sme vyzbierali krásnu sumu 1357,05 €. Ďakujeme aj za pomoc pri zrátaní peňazí pani Janke Čermanovej a pani Zuzke Ešekovej. 
      Všetky financie budú použité na medicínske a výskumné projekty, rozvoj nových techník a metód v prevencii, diagnostike a liečbe rakoviny. 
      Veľmi pekne ďakujem všetkým dobrovoľníkom a všetkým ľuďom, ktorí zbierku podporili.

       

      PaedDr. Katarína Hanesová

     • Po stopách slovenskej politiky a histórie 🇸🇰🏰

     •  

      Dnes sme sa s našimi ôsmakmi a deviatakmi vybrali do Bratislavy za politikou a národnou históriou, ktoré symbolizujú dve dominanty našej metropoly: Národná rada Slovenskej republiky a Bratislavský hrad. Návšteva nášho parlamentu bola pre nás  neobvyklým zážitkom najmä preto, že sme si priestory, ktoré poznáme iba z obrazoviek, mohli dôkladne prezrieť naživo.  Atmosféru v rokovacej sále umocnila beseda s poslancom NRSR Richardom Takáčom, ktorému týmto ďakujeme za čas a cenné informácie o fungovaní Národnej rady a práci poslancov. Sme hrdí na našich žiakov, ktorí sa na chvíľu vžili do rolí poslancov a aktívne sa zapájali do debaty množstvom rôznych otázok o činnosti zákonodarného zboru, práci poslancov, politickej kultúre, či aktuálnych problémoch na Slovensku, ktorých riešenie leží v rukách poslancov. Obzvlášť pyšní sme na ukážkovú disciplínu a preukázané vedomosti, ktoré s uznaním ocenila naša sprievodkyňa pani Kittlerová, ktorej týmto srdečne ďakujeme za vyčerpávajúci výklad, množstvo zaujímavostí a príbehov z histórie aj súčasnosti Národnej rady. Naše kroky následne smerovali do múzea na bratislavskom hrade, ktoré ukrýva zbierku najcennejších pokladov našej národnej histórie: útlu, no fascinujúcu moraviansku venušu vyrezanú z mamutieho kla, ktorá má pre svoj vek (23 000 rokov) nevyčíslitelnú hodnotu, starobylé keltské mince, veľkomoravské šperky, zbrane, nástroje, erbovú listinu Bratislavy z pera Žiga Luxemburského a mnohé iné. Krásne priestory hradného areálu, ako aj socha Svätopluka vypínajúca sa pred ním, našu cestu za slovenskou históriou iba obohatili tou správnou atmosférou. Dnes sme si opäť pripomenuli, že iba národ, ktorý si váži svoju históriu - jej pamiatky a významné osobnosti, má perspektívu prežiť a rozvíjať sa. Naši velikáni Ľudovít Štúr, Michal Miloslav Hodža, či prvý predseda Národnej rady Jozef Miloslav Hurban, ktorí formovali politickú identitu Slovákov by s nami isto súhlasili. 🙂 🤍💙❤

      Ďakujeme našim žiakom za super deň. 

      Mgr. Mirka Müllnerová, Mgr. Zuzka Buranská, PaedDr. Katka Hanesová

     • AJ MY SÚŤAŽÍME O NAJKRAJŠÍ LIST 📝🖌️

     • Po prvýkrát sme sa zapojili do medzinárodnej súťaže o najkrajší list na tému:
      „Predstav si, že si superhrdina a tvojou úlohou je urobiť všetky cesty bezpečnejšími pre deti“

      Ide o 52. ročník súťaže, do ktorej sa zapojili žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka. Odborná porota vybrala listy, ktoré boli originálne, zaujali a mali úhľadnú a správnu formálnu úpravu, tá bola jednou z podmienok.

      🏆Víťazmi školského kola sa stali: 
      Nelka Marenčáková, Mia Pizúrová, Tami Vanková, Emka Gocníková, Alenka Patassyová, Števko Piko, Emka Bulková, Nataška Hralová, Sofi Repková, Kiara Kurucová, Simonka Bakošová a Samko Schusnix. Víťazi budú ocenení diplomom. 
      Srdečne gratulujeme a listy posielame do medzinárodného kola súťaže.

      Ďakujeme všetkým žiakom za zapojenie sa do súťaže, ktorá zároveň prispela k zopakovaniu formálnej úpravy listu, zlepšila čitateľskú gramotnosť a jazykové schopnosti detí a prispela aj k rozvoju ich talentu písania s dôrazom na kreativitu a vyjadrenie emócie.

      Národné kolo súťaže usporadúva Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky v spolupráci so Slovenskou poštou, a. s., a  Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

      Pani učiteľky slovenčiny Repková a Buranská.

      (Príspevok PaedDr. Lucia Repková)

     • Deň narcisov

     • Dňa 20. 4. 2023 (štvrtok) sa ZŠ s MŠ O. Cabana zapojí do Dňa narcisov. Žiaci z krúžku Mladý záchranár, pod vedením dospelých dobrovoľníkov, budú pripínať narcisy za ľubovoľnú cenu. Všetci dobrovoľníci budú označení bielym tričkom s identifikačným číslom priamo na tričku. Peniaze budú vyberať do označených bielych pokladničiek. Na pokladničke je aj QR kód – pokiaľ by človek chcel prispieť, ale nemá hotovosť, môže prispieť priamo cez QR kód  jeho nasnímaním. Dobrovoľníci budú na viacerých stanovištiach v Komjaticiach: škola, Jednota na Námestí, TESCO, pošta, zdravotné stredisko a okolie Komjatíc.
      Všetky financie budú použité na medicínske a výskumné projekty, pre rozvoj nových techník a metód v prevencii, diagnostike a liečbe rakoviny.

      Veľká vďaka všetkým, ktorí sa do zbierky zapojíte.

      ĎAKUJEME

      PaedDr. Katarína Hanesová

     • 📖Nové knihy  v školskej knižnici📖

     • Naša knižnica je opäť o niečo bohatšia – tentoraz sme doplnili  najmä učebné materiály pre učiteľov a žiakov, ale samozrejme-  aj naši mladí školskí čitatelia nájdu nové tituly kníh pre deti a mládež.  

      A.Cagáňová

     • Môj obľúbený športovec/športovkyňa⛷️⛷️⛷️


     • Na hodine angličtiny si malí piatačikovia mali vybrať svojho obľúbeného športovca alebo športovkyňu a napísať o ňom/ o nej zaujímavé informácie.  Takmer všetci si vybrali našu “naj lyžiarku” Peťu Vlhovú a vytvorili o nej úžasné projekty. Peťa je pre nich veľký vzor a inšpirácia, nakoľko len tvrdou prácou a disciplínou sa dá dosiahnúť veľký úspech. Práce žiakov si môžete pozrieť v priložených fotkách.
       

      Ing. Martina Šilhavíková

     • Divadelné predstavenie Bang vs. Stvorenie Sveta

     • Dňa 12.apríla k nám do Komjatíc zavítalo Divadelné centrum z Martina v spolupráci s Divadlom ZkuFraVon, aby nám predstavilo svoju hru: Big Bang vs. Stvorenie Sveta, ktorá v sebe niesla prvky náboženstva, fyziky či biológie, a to všetko v anglickom jazyku. Zábavnou formou sme sa dozvedeli ako vznikla naša matička Zem, i my – ľudia.

      Mgr. Eliška Žáčiková
      Foto: Ing. Martina Šilhavíková

     • OKRESNÉ KOLO CHEMICKEJ OLYMPIÁDY

     • Dňa 30. 3. 2023 sa konalo okresné kolo chemickej olympiády v Nových Zámkoch. Našu školu úspešne reprezentovali Rebeka Kuželová z VIII. A a Tomáš Karas z IX. A. Úlohy boli náročné, ale naši žiaci to zvládli výborne.
      Rebeka získala úžasné 1. miesto a postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční 27. 4. 2023 v Nitre, držíme palce. Tomáš obsadil krásne 13. miesto.
      Obom ďakujem za skvelé výsledky a prajem Vám veľa ďalších úspechov. 

      PaedDr. Katarína Hanesová

     • OKRESNÉ KOLO MO

     •   Dnes sa v Nových Zámkoch uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády žiakov 6., 7. a 8. ročníkov. Našu školu opäť reprezentovalo niekoľko žiakov: Kategória Z6: Natálka Dragúňová; Kategória Z7: Alenka Patassyová a Jakub Jahnátek; Kategória Z8: Rebeka Kuželová, Adam Nemeš a Patrik Slobodník. Veríme, že budú úspešní aj vďaka pani učiteľkám matematiky Marike Kéryovej, Darinke Mešťanovej a Veronike Andočovej. Držíme palce 😍