• Zriadenie a modernizácia odborných učební

Zriadenie a modernizácia odborných učební

Obec Komjatice informuje verejnosť o získaní nenávratného finančného príspevku z operačného programu Integrovaný regionálny operačný program, financovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja na implementáciu projektu „Zriadenie a modernizácia odborných učební“

(Kód projektu: IROP-CLLD-Q765-512-008-001).

Hlavným cieľom projektu je zlepšiť kľúčové kompetencie žiakov vytvorením lepších podmienok pre ich odborné vzdelávanie a následne pre kvalitnú životnú úroveň.

Špecifické ciele projektu:

• Príprava žiakov základnej školy na vzdelávanie na stredných školách a pre prax
          • Odstránenie bariéry medzi teoretickým a praktickým vzdelávaním
          • Vytvorenie kvalitne vybavených odborných učební

Hlavná aktivita projektu, ktorou by chcela obec naplniť svoj cieľ: D1 Učebne základných škôl.

Modernizácia vybavenia odborných učební na Základnej škole s materskou školou Ondreja Cabana, je tvorená troma hlavnými aktivitami zameranými na zriadenie, modernizáciu a technické vybavenie učební:

• Vybudovanie odbornej učebne - kuchynky (Krajina remesiel – Vôňa domova)
          • Zriadenie odbornej učebne keramická a krajčírska dielňa (Krajina remesiel – Ateliér umenia)
          • Modernizácia odbornej učebne techniky ( Krajina remesiel – Remeslo má zlaté dno)

Hlavné aktivity projektu sa budú realizovať prostredníctvom dodávkou vybavenia, zariadení a učebných pomôcok. Učebne budú vybavené novým nábytkom a predovšetkým modernými učebnými pomôckami a zariadeniami v zmysle odporúčaného typizovaného vybavenia učební.

Primárnou cieľovou skupinou projektu sú žiaci Základnej školy. Cieľová skupina však môže byť rozšírená o skupinu obyvateľov podieľajúcich sa na programoch celoživotného vzdelávania v prípade využitia vybudovanej infraštruktúry.

Miesto realizácie projektu: obec Komjatice, okres Nové Zámky, Nitriansky kraj

Celková výška oprávnených výdavkov:       21.514,18 €