Textová podstrana Vedomostné ostrovy Pôstna krabička pre Afriku Predvianočná Viedeň, december 2017 Strom roka Hovorme o jedle Majstrovstvá Slovenska mladých záchranárov CO Dejepisná súťaž, 2016/2017 Literárny rok v našej škole Prvoaprílové žartíky Príprava jednoduchého jedla na pracovnom vyučovaní Čitateľaká gramotnosť Oslobodenie obce, slávnostné zhromaždenie (2017) Fit park Dobrovoľní hasiči z Rastislavíc Do školy na bicykli - súťaž Najedz sa zdravo, súťaž Živá učebňa biológie - realizácia podujatia Aktivity v Živej učebni biológie dňa 14.9.2016 Súťaž pre projekt Exkurzia v Mochovciach Komjatický dobrý skutok Vianočné tvorivé dielne a prezentácia stredných škôl Omša za O.Cabana Súťaž Literárna exkurzia Hovorme o jedle Vyhodnotenie zberu papiera Do školy na bicykli Výtvarné súťaže Motýľ a V krajine remesiel Výchovný koncert Otvorená hodina z geografie Prváci na výlete Návšteva múzea v Šuranoch Súťaž CO Spomienkové podujatie k ukončeniu II. sv. vojny Vzdelávanie mladých záchranárov Knižnica v III.B Literárna súťaž Beseda s deviatakmi o II. svetovej vojne Textová podstrana Slávnostná omša za Ondreja Cabana Divadelné predstavenie Exkurzia v PD Komjatice Exkurzia piatakov v hvezdárni Jarný zber starého papiera Čitateľská olympiáda Valentínske pozdravy Správaj sa normálne Jubilejný rok Ľudovíta Štúra Šaliansky Maťko 2015 Výlet III.A Vráťme knihy do škôl - čitateľská súťaž Vianočné tvorivé dielne Americký lektor v našej škole Rómska farbička - súťaž Súťaž v recitácii povestí - triedne kolo v 3.B Z výtvarného života Výročie Nežnej revolúcie Školské podujatie k Pamätnému dňu Holokaustu Rozlúčka s p. učiteľom Hučekom Ľudské práva očami detí Vesmír očami detí - výtvarná súťaž Súťaž mladých záchranárov civilnej obrany Okresná súťaž mladých záchranárov Mladá autorka Jarné tvorivé dielne Detský čin roka Najlepšia protidrogová nástenka Deň otvorených a Vianočné tvorivé dielne Oslavy 40. výročia otvorenia novej základnej školy Súťaž Komjatice očami detí Výtvarná súťaž "Zvuky farieb" V krajine remesiel Exkurzia v Mojmírovskom kaštieli Európa v škole Krst knižky Stavanie snehuliakov Modrý kruh II.

Zaujímavé podujatia

Predvianočná Viedeň, december 2017

PREDVIANOČNÁ VIEDEŇ

Uplynulý štvrtok sa pre mnohých z nás, žiakov i učiteľov, niesol v znamení pravej predvianočnej nálady. Už tradične sme sa zúčastnili exkurzie v čokoládovni v Kittsee a navštívili sme aj Viedeň. V obľúbenej súkromnej čokoládovni Hauswirth, sme si čokoládu vychutnali dosýtosti a nakúpili sme si to, čo nám najviac chutilo. Neskôr po krátkom filme o histórii čokoládovne sme sa presunuli do samotnej fabriky, kde nám zamestnanec popísal celý proces výroby čokolády, od surovín až po expedíciu a distribúciu do predajní. Potom naša cesta smerovala do Viedne. Atmosféra bola, ako vždy, úžasná. Sviatočne vyzdobené ulice, vôňa dobrôt a punču, vianočné trhy takmer na každom námestí, pulzujúci život, to všetko dotvára obraz jednej z najkrajších metropol Európy počas predvianočných dní.

So záujmom sme si prezreli historické centrum Viedne, poprechádzali sa historicky prvou pešou zónou - Graben a očaril nás pohľad na nádherný skvost gotickej architektúry - Dóm sv. Štefana, ktorý sme aj navštívili, ale i Hofburg - sídlo rakúskych kráľov a cisárov.

Pravú rozprávkovú atmosféru sme zažili na vianočných trhoch na Radničnom námestí. Vianočné trhy vo Viedni patria k najstarším a určite jedným z najkrajších v Európe. Získali si nás opäť svojou neopakovateľnou atmosférou. Mesto podvečer zrazu ožilo, svetielka žiarili, zo stánkov voňal ovocný punč. Chuťové poháriky zase dráždili dobroty od výmyslu sveta. Nechýbali vianočné ozdoby a umelecké predmety, ktoré dopĺňali čaro sviatočných dní.

Unavení po celom dni, s množstvom zážitkov i darčekov pre našich najbližších sme sa vrátili vo večerných hodinách domov. Výlet zorganizovala pani učiteľka Martina Karasová.  Ďakujeme…

 

Príspevok: uč. Lucia Repková

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Ondreja Cabana
    Námestie A. Cabana 36, 941 06 Komjatice
  • Základná škola: 035/ 6591 219, 0908 095 404 RŠ
    Materská škola: 0903 471 567
    MŠ elokované pracovisko 035/6570983
    Školská jedáleň: 035/6591201, 0911 182 806

Fotogaléria