• Zriaďovacia listina

• Obec Komjatice

Nádražná č.97, 941 06 Komjatice

Zriaďovacia listina

Obec  Komjatice v súlade s ustanovením § 6  a § 22 zákona č.596/2003 Z.z o štátnej správe v školstve a v školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákona č.523/2004 Z.z o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení  niektorých zákonov  v znení neskorších predpisov

vydáva

ZRIAĎOVACIU LISTINU

pre

Základnú školu s materskou školou Ondreja Cabana

Čl. I

Zriaďovateľ

Zriaďovateľom Základnej školy s materskou školu  Ondreja Cabana je Obec Komjatice.

Čl. II

Identifikačné údaje

Názov školy :   Základná škola s materskou školu Ondreja Cabana

Sídlo(adresa) školy :   Námestie A.Cabana č.36, 941 06 Komjatice

Druh a typ školy:    plnoorganizovaná základná škola

Identifikačné číslo školy:  37 863 932

Vyučovací jazyk :       slovenský

Forma hospodárenia :  štátne rozpočtová organizácia s právnou subjektivitou

Dátum zriadenia :       1.7.2002

Zriadená na dobu :     neurčitú

Štatutárny orgán :       riaditeľ

Súčasti školy :            materská škola, školský klub detí, školská kuchyňa,  školská jedáleň,

výdajná školská  jedáleň

Čl.  III

Účel zriadenia

Základná školav súlade s princípmi a cieľmi výchovy a vzdelávania tohto zákona podporuje rozvoj osobnosti žiaka vychádzajúc zo zásad humanizmu, rovnakého zaobchádzania, tolerancie, demokracie a vlastenectva, a to po stránke rozumovej, mravnej, etickej, estetickej, pracovnej a telesnej. Poskytuje žiakovi základné poznatky, zručnosti a schopnosti v oblasti jazykovej, prírodovednej, spoločenskovednej,

umeleckej, športovej, zdravotnej, dopravnej a ďalšie poznatky a zručnosti potrebné na jeho orientáciu v živote a v spoločnosti a na jeho ďalšiu výchovu a vzdelávanie.

Materská školapodporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti, utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie. Pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi   a vekovými osobitosťami detí.

Školský klub detízabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na základnej škole, nenáročnú záujmovú činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na uspokojovanie a rozvíjanie ich záujmov v čase mimo vyučovania a v čase školských prázdnin.

Školská jedáleňsa zriaďuje na prípravu, výdaj ,konzumáciu jedál a nápojov pre stravníkov v čase ich pobytu v škole alebo v školskom zariadení.

Stravníkom v školskej jedálni môžu byť deti, žiaci ,zamestnanci škôl a školských zariadení; so súhlasom zriaďovateľa a príslušného regionálneho úradu verejného zdravotníctva sa môžu v školskej jedálni stravovať aj iné fyzické osoby.

Výdajná školská jedáleňsa zriaďuje na výdaj, konzumáciu jedál a nápojov pre stravníkov v čase ich pobytu v škole alebo v školskom zariadení . Výdajná školská jedáleň zabezpečuje hygienicky vyhovujúce a po stránke hmotnosti zodpovedajúce rozdeľovanie jedál a nápojov; môže aj dokončovať príslušnú technologickú úpravu dodávaných polotovarov, jedál a nápojov zo školskej jedálne.

Čl. IV

Vecné a finančné vymedzenie majetku

Organizácia hospodári so zvereným majetkom v zmysle zákona NR SR č.278/1993 Z.z o správe majetku štátu v znení neskorších predpisov.

Čl  V.

Záverečné ustanovenie

V právnych vzťahoch vystupuje subjekt vo svojom mene a má zodpovednosť vyplývajúcu z týchto vzťahov.

Štatutárnym orgánom subjektu je riaditeľ, ktorý je oprávnený konať v jeho mene v plnom rozsahu. Riaditeľa vymenúva a odvoláva starosta obce Komjatice.

Poslanie, úlohy a organizačné usporiadanie organizácie určí organizačný poriadok, ktorý vypracuje riaditeľ.

Táto zriaďovacia listina nadobúda platnosť a účinnosť 22.septembra 2011 po schválení zastupiteľstvom obecného úradu.

Platnosťou a účinnosťou zriaďovacej listiny stráca platnosť zriaďovacia listina zo dňa 1.1.2005 a dodatok č.1 zo dňa 1.6.2009.

Peter  Hlavatý                                                                                                     starosta obce