• Dodatok č. 1 k organizačnému poriadku

• Základná škola s materskou školou Ondreja Cabana

Námestie A. Cabana  36, 941 06 Komjatice

Dodatok č.1

k  O r g a n i z a č n é m u    p o r i a d  k u

December 2011

Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Ondreja Cabana, Námestie A.Cabana 36, 941 06 Komjatice vydáva tento dodatok č.1 k Organizačnému poriadku účinnému od 23.septembra 2011, ktorým sa dopĺňajú články :

Článok III Osobitná časť pís. A Úsek riaditeľa školy o nasledovné:

Patria sem:

- externí odborní zamestnanci, a to špeciálny pedagóg, školský psychológ, školský logopéd

a ďalej o nasledovné:

Rozsah pôsobnosti a činnosti externých odborných zamestnancov

Školský psychológ vykonáva odborné činnosti v rámci orientačnej psychologickej diagnostiky, individuálneho a skupinového psychologického poradenstva, psychoterapie, prevencie a intervencie k deťom, žiakom s osobitným zreteľom na proces výchovy a vzdelávania. Vykonáva aj odborné činnosti psychologického poradenstva v oblasti rodinných, pracovných a ďalších sociálnych vzťahov. Poskytuje poradenstvo a konzultácie zákonným zástupcom a pedagogickým zamestnancom školy. Pripravuje podklady pre odborných zamestnancov poradenských zariadení.

Školský logopéd vykonáva odborné činnosti v rámci logopedickej diagnostiky, poradenstva a intervencie k deťom a žiakom s narušenou komunikačnou schopnosťou. Poskytuje poradenstvo a konzultácie zákonným zástupcom a pedagogickým zamestnancom školy. Pripravuje podklady pre odborných zamestnancov poradenských zariadení.

Špeciálny pedagóg vykonáva odborné činnosti v rámci špeciálnopedagogickej diagnostiky, individuálneho poradenstva a intervencie deťom a žiakom s mentálnym postihnutím, s narušenou komunikačnou schopnosťou, telesným postihnutím, chorým a zdravotne oslabeným, s vývinovými poruchami a odborné činnosti spojené s reedukáciou porúch správania. Poskytuje poradenstvo a konzultácie zákonným zástupcom a pedagogickým zamestnancom školy, vypracuje individuálne vzdelávacie programy pre žiakov a podklady pre pedagógov.

Článok III odsek B časť Pedagogický útvar I. stupeň ZŠ a ŠKD o nasledovné:

4. Rozsah pôsobnosti a činnosti triedneho učiteľa

Triedny učiteľ v príslušnej triede (triedach) vyučuje, zodpovedá za vedenie príslušnej pedagogickej dokumentácie týkajúcej sa dieťaťa, žiaka a triedy, utváranie podmienok na rozvoj pozitívnych sociálnych väzieb medzi žiakmi navzájom, medzi žiakmi a zamestnancami školy, spolupracuje so zákonným zástupcom a ostatnými pedagogickými a odbornými zamestnancami školy, poskytuje žiakom a zákonným zástupcom pedagogické poradenstvo, vypracováva návrh celoročného plánu práce triedneho učiteľa.

5. Rozsah pôsobnosti a činnosti učiteľa

Učiteľ v príslušnej triede (triedach) vyučuje podľa platného rozvrhu hodín, zodpovedá za vedenie príslušnej pedagogickej dokumentácie týkajúcej sa daného predmetu a triedy, žiakov, spolupracuje s ostatnými pedagogickými a odbornými zamestnancami školy, poskytuje zákonným zástupcom pedagogické poradenstvo a informácie o žiakovi, vykonáva dozory a zúčastňuje sa na zasadnutiach PK a PR.

Článok III odsek B časť Pedagogický útvar II. stupeň ZŠ o nasledovné:

3. Rozsah pôsobnosti a činnosti triedneho učiteľa

4. Rozsah pôsobnosti a činnosti učiteľa

Článok III o nasledovné:

Práva, povinnosti a zodpovednosť externých zamestnancov školy

Každý zamestnanec má právo

- na finančné ohodnotenie za vykonanú prácu podľa jej množstva, kvality a spoločenského významu,

- na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci

- požadovať vykonanie opatrení, ktoré sú potrebné pre bezpečnú prácu,

- oboznámiť sa s organizačným poriadkom, pracovným poriadkom, mzdovými, bezpečnostný

mi a ostatnými predpismi, vzťahujúcimi sa k práci nim vykonávanej

- poznať úlohy a chod práce, pôsobnosť školského zariadenia v rozsahu potrebnom na výkon činnosti vlastnej funkcie,

Externý zamestnanec školy je povinný dodržiavať všeobecné právne a vnútorné školské predpisy. Zamestnanci sú povinní riadne si plniť svoje povinnosti, vyplývajúce z pracovno-právnych vzťahov, pracovnej náplne a z funkcie, ktorou boli v organizácii poverení, priebežne oboznamovať riaditeľa školy s informáciami, ktoré sa dotýkajú ich činnosti, prerokovať s ním závažné otázky a rozhodnutia týkajúce sa plnenia týchto úloh. Plne sú zodpovední za svoje odborne poskytované služby a poradenstvo. Sú povinní dodržiavať predpisy na úseku ochrany a bezpečnosti pri práci a požiarnej ochrany, ochraňovať majetok školy, riadne hospodáriť a nakladať s majetkom školy a chrániť ho pred zničením, poškodením, stratou alebo zneužitím.

Tento dodatok je neoddeliteľnou súčasťou Organizačného poriadku Základnej školy s materskou školou Ondreja Cabana, Námestie A.Cabana 36, 941 06 Komjatice a nadobúda účinnosť 1.decembra 2011.

V Komjaticiach, 1.decembra 2011

Mgr. Marta Gocníková